sâmbătă, noiembrie 27

Sorana Cîrstea, apariție spectaculoasă în traficul din California! Unde a mers „neinvitată” românca

Sorana Cîrstea (31 de ani) a ieșit la o plimbare cu mașina, prin California, înaintea debutului la turneul WTA 1000 de la Indian Wells! Românca a ascultat muzica preferată la volan.

Sorana Cîrstea a ieșit în traficul din California și a ascultat muzică la volan! În filmulețul postat de sportivă pe Instastory, din boxele mașinii răsună piesa lui Alanis Morissette, Uninvited (n.r. – Neinvitat).

„Sori” are motiv de party, ținând cont că organizatorii de la Indian Wells au acceptat-o în ultimul moment pe lista capilor de serie de la Indian Wells (4 – 17 octombrie), după retragerea mai multor favorite! Grație noului statut, Sorana a avansat direct în turul al doilea al turneului de categorie WTA 1000, asigurându-și un cec în valoare de 29.045 de dolari.

Sorana Cîrstea, apariție spectaculoasă în traficul din California

Sorana Cîrstea a dat o tură prin California înaintea debtului la turneul de la Indian Wells! Sportiva din Târgoviște a ascultat melodia „Neinvitat” în timp ce mergea pe străzile din SUA. Peisajul prin care s-a plimbat Sorana este spectaculos.

Inițial, Cîrstea nu a fost invitată pe lista capilor de serie de la Indian Wells, dar Aryna Sabalenka, a doua favorită, a fost descalificată cu doar câteva zile înainte de startul competiției! Sabalenka a fost testată pozitiv pentru Covid-19 la sosirea în SUA, iar Cîrstea a urcat astfel pe tablou ca favorită!

Sorana Cîrstea a câștigat aproape 30.000 de dolari pentru simpla prezență la Indian Wells

Grație statutului de favorită, Sorana a primit tur liber, dar și un cec de 29.045 de de dolari! Românca o va întâlni în turul secund pe câștigătoarea partidei dintre Ann Li (SU) și Misaki Doi (Japonia).

De asemenea, Simona Halep are tur liber la Indian Wells, așteptând-o în această fază pe câștigătoarea meciului Marta Kostiuk (Ucraina) – Shuai Zhang (China)! Dacă se califică în turul al treilea, Simona ar putea da peste Emma Răducanu (Marea Britanie).